با اینکه مدت زیادی از انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر گذشته و موضوع انتخاب شهردار جدید تهران در محافل بسیار داغ است، اما چیزی که از شواهد امر پیداست این است که اصلاح طلبان از شهرداری و مدیریت شهری می ترسند.

علت ترس آنها اینست که هیچ گزینه ای را قوی تر و کارآمد تر از قالیباف در میان خود ندارند که بتواند همچون او کار کند و پروژه های ریز و درشت و سنگین مدیریت شهری را اجرا و تکمیل کند.

اصلاح طلبان می دانند که اگر نتوانند با توجه به شعارهای انتخاباتی و وعده های که به مردم داده اند نیازهای شهری را برطرف کنند دوران اصلاحاتی و یا به تعبیری سنگر اصلاحاتی دیگر در میان مردم هیچ جایگاهی ندارد و تاریخ انقضای آنها به سر خواهد رسید.

کارنامه ی قالیباف در این ۱۲ سال به خوبی نشان دهنده ی عملکرد وی و تیم تحت فرمان او بود است و آمارها و ارقام های واقعی نشان می دهد که قالیباف با توجه به تمامی تحریم ها و نمی شود نداریم و نمی توانیم های دولتی ها همواره شده داشته و توانسته.

مردم قطعا قضاوت خواهند کرد توسعه ی شهری هم در کالبد توسعه ی زیرساخت شهری و هم توسعه ی فرهنگی شهر. حال با توجه به کارنامه ی درخشان قالیباف در شهرداری قطعا هرکسی بخواهد بر روی صندلی ریاست بلدیه بنشیند خواهد ترسید، و باید از شهردار قبلی کاری تر باشد که این امر یک محال در اردوگاه اصلاح طلبان است.

به تازگی از اردوگاه اصلاح طلبان شنیده می شود تهران را شهر سوخته می خوانند، اما مردم شاهد و قاضی نهایی این امر هستند و قطعا متفکران اصلاح طلب ادبیات خود را در زمان مدیریت شهرداری همچون ۴ ساله ی اول روحانی که همواره به نقد از احمدی نژاد پرداخت، به نقد از قالیباف خواهند پرداخت تا پرده ای باشد بر بی کفایتی و بی برنامه گی شهردار جدید.

در هر حال لیست بلند و بالایی از کاندیدهای اطلاح طلب برای تکیه بر کرسی شهرداری موجود است که هیچ کدام با اعتماد به نفس حاظر به قبول کردن این سمت نیستند و کسانی هم که دم از مدیریت می زنند تنها نمای بیروی کارهای زمان مدیریت قالیباف را دیده اند و با اصول مدیریتی و شهری آشنا نیستند.

این داستان سر دراز دارد و قطعا اصلاح طلبان با پذیرش چنین مسئولیت های در اندازه ی هیچ اصلاح طلبی نیست هرچه بیشتر خود را در نگاه مردم بی اعتبار تر خواهند کرد.

/ انتهای یادداشت

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد